Tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa (pakiet antykryzysowy) obejmuje szereg rozwiązań dla przedsiębiorców, o których przeczytasz w poniższych artykułach.

Co oferujemy?

Naszym celem jest udzielanie specjalistycznej pomocy prawnej przy wykorzystaniu najnowszych technologii i zapewnieniu pomocy każdemu klientowi, niezależnie od budżetu.

Tabela porównawcza

Tabela, w której na podstawie 17 kryteriów porównujemy formy pomocy dla przedsiębiorców przewidziane w tarczy antykryzysowej. Bezpłatnie otrzymasz przyszłe aktualizacje tabeli. Możesz ją kupić tutaj.

Łączenie dofinansowań. Poradnik

Dokładne opracowanie dotyczące łączenia form pomocy z ZUS, PUP i FGŚP. Podajemy przykłady, przepisy i stanowiska urzędów. Wszystko zrozumiałym językiem. Poradnik możesz kupić tutaj.

Porozumienie z pracownikami. Dokumenty

Porozumienie z pracownikami konieczne do skorzystania z dofinansowania do wynagrodzeń z FGŚP. Otrzymasz też instrukcję wypełnienia dokumentu, protokół wyboru przedstawiciela pracowników, pismo do inspektora pracy, pismo informacyjne dla pracownika. Dokumenty możesz kupić tutaj.

Subwencje dla firm z PFR, ARP, BGK. Poradnik

Tarcza Finansowa to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców obok Tarczy Antykryzysowej. Przygotowaliśmy kompletny, napisany zrozumiałym językiem Poradnik o Tarczy Finansowej. Możesz go kupić tutaj. Zobacz darmowy fragment.

Porady telefoniczne i mailowe

Nie ryzykuj i skorzystaj z naszych porad telefonicznych. Możemy też przygotować ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. W tym celu skontaktuj się z nami mailowo.

Co piszemy?

Lista naszych artykułów o Tarczy Antykryzysowej. Na ich podstawie w wielu sprawach poradzisz sobie samodzielnie.

Wpisy na temat tarczy antykryzysowej

Tutaj zamieszczamy skrócone opisy wyżej wymienionych artykułów, żebyś mógł łatwo ocenić, czy jesteś zainteresowany ich treścią. Kliknij w znak plusa lub nazwę formy pomocy, żeby rozwinąć opis.

Dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników z FGŚP
Artykuł o dofinansowaniu do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Warunki: 1) spadek obrotów gospodarczych (co do kwot lub ilości towarów / usług); 2) zawarcie z pracownikami porozumienia; 3) czasowe wysłanie niektórych pracowników na przestój lub czasowe ograniczenie im wymiaru czasu pracy.

LINK

Zwolnienie ze składek ZUS
Zwolnienie ze składek ZUS należnych za okres od 01.03.2020 r. do 31.05.2020 r. następuje na wniosek przedsiębiorcy. Wniosek może złożyć samozatrudniony, który w danym miesiącu miał przychód nie wyższy niż 15.681 zł lub przedsiębiorca, który zgłosił do ubezpieczenia społecznego nie więcej niż 49 osób. W tym drugim przypadku brak jest kryterium maksymalnego przychodu.

LINK

Dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników od starosty lub prezydenta miasta
Dofinansowanie na podstawie umowy z Powiatowym Urzędem Pracy. Warunkiem jest spadek obrotów gospodarczych (co do kwot lub ilości towarów / usług) o co najmniej 30%. Nie ma konieczności robienia przestoju lub ograniczania wymiaru czasu pracy jak przy dofinansowaniu z FGŚP.

LINK

Dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej samozatrudnionego
Dofinansowanie dla osoby niezatrudniającej pracowników. Dofinansowanie na podstawie umowy z Powiatowym Urzędem Pracy. Warunkiem jest spadek obrotów gospodarczych (co do kwot lub ilości towarów / usług) o co najmniej 30%. Można otrzymać kwotę do 7020 zł.

LINK

Pożyczka dla mikroprzedsiebiorcy z opcją umorzenia
Pożyczka od starosty w kwocie do 5000 zł udzielana na podstawie umowy z Powiatowym Urzędem Pracy. Symboliczne oprocentowanie (0,05%), prosta możliwość umorzenia całej kwoty, 3-miesięczna karencja w spłacie.

LINK

Świadczenie postojowe dla przedsiębiorcy
Kwota 2080 zł wsparcia od ZUS w przypadku spadku przychodu lub zawieszenia działalności gospodarczej. Brak ww. kryteriów dla osób na karcie podatkowej.

LINK

Świadczenie postojowe dla zleceniobiorcy / wykonawcy dzieła itp.
Kwota 2080 zł wsparcia od ZUS. Świadczenie postojowe dla każdej osoby, która nie jest przedsiębiorcą, ani nie ma umowy o pracę, a odczuła negatywne skutki COVID-19.

LINK

Ciemne strony Tarczy Antykryzysowej
Tekst publicystyczno-prawny. Na czym polegają problemy z Tarczą i z czego wyniknęły. Pułapki, na które warto uważać.

LINK

Jak łączyć formy pomocy?
Przykłady z naszego poradnika o łączeniu form pomocy z Tarczy Antykryzysowej 1.0. i 2.0. takich jak zwolnienie z ZUS, dofinansowania z PUP i WUP. Czy można równocześnie wziąć postojowe, dofinansowanie dla samozatrudnionego i pożyczkę? Odpowiedzi w naszym poradniku.

LINK

Darmowy e-book. Tarcza 2.0. Co się zmieniło?
Opis zmian w Tarczy Antykryzysowej, które weszły w życie 18.04.2020 r. Dokładne porównanie z dotychczasowym stanem prawnym.

LINK

Czy rząd wie co uchwala Sejm? Limit przychodów w ZUS zostaje
Tekst publicystyczno-prawny. Nasza analiza prawna ujawniła największą wpadkę rządu, który twierdził, że zniósł limit przychodów dla samozatrudnionych, który uniemożliwiał zwolnienie z ZUS. Wyniki naszych ustaleń opublikowała Rzeczpospolita, Onet, Radio Zet, WP, Parkiet, Business Insider.

LINK

Jak liczyć spadek obrotów? Subwencje i dofinansowania
Pojęcie spadku obrotów skutkuje możliwością otrzymania dofinansowania z PUP, WUP oraz w formie subwencji. Nigdzie jednak nie wytłumaczono czym są obroty i jak liczyć ich spadek. Problem istnieje od 2009 r.

LINK

Subwencje. Tarcza Finansowa. Poradnik
Nowe rozwiązania – inne niż Tarcza Antykryzysowa – w postaci umarzalnych pożyczek z komercyjnych banków. Program realizowany przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju, BGK i ARP.

LINK

Wkrótce
Miło, że tu zajrzałeś(-aś). Lada dzień opublikujemy kolejny artykuł. Dziękujemy, że nas czytasz. 🙂

Pomoc prawna

Nie ryzykuj i skorzystaj z naszych porad telefonicznych. Możemy też przygotować ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. W tym celu skontaktuj się z nami mailowo.

Możesz również skorzystać z szybszych, gotowych rozwiązań w postaci wzorów pism i porad telefonicznych dostępnych pod tym linkiem.