Składamy pozew przeciwko PFR

1
5564

Pierwszy pozew przeciwko PFR jest już gotowy. W najbliższych dniach zostanie wysłany do sądu. To pierwszy krok na drodze do pokazania państwowym firmom, że muszą działać w granicach i na podstawie prawa.

Wysokość odszkodowania

Na wysokość odszkodowania wpływała nie tylko nieprzyznana kwota subwencji (odmowa przez PFR w części lub w całości), ale również przepisy dotyczące podatku od subwencji. Dopiero 9 lipca 2021 r. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od dochodów (przychodów) z tytułu umorzenia subwencji PFR.

Wysokość odszkodowania powinna być każdorazowo skonsultowana z prawnikiem. Przykładowo mikroprzedsiębiorca, który w ramach Tarczy PFR 1.0 był uprawniony do otrzymania 90 tys. zł, ale ich nie otrzymał może dochodzić 67,5 tys. zł o ile, nie był uprawniony do skorzystania z Tarczy PFR 2.0 i utrzymał zatrudnienie w hipotetycznym okresie 12 miesięcy od otrzymania subwencji. Kwota 67,5 tys. zł wynika z faktu, że taki przedsiębiorca mógł ubiegać się o umorzenie 75% subwencji. Jeśli natomiast ten sam przedsiębiorca był uprawniony do skorzystania z Tarczy PFR 2.0 to może dochodzić odszkodowania w pełnej wysokości 90 tys. zł, ponieważ gdyby otrzymał subwencję, zostałaby ona umorzona w 100%. 

Pomoc prawna

Sprawdź, czy Twoja sprawa może być przedmiotem roszczeń do PFR. Wystarczy wypełnić ten formularzBezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę i ustalimy, czy dochodzenie roszczeń od PFR jest uzasadnione i ma sens.

Treść pozwu

Poniżej prezentujemy wybrane fragmenty pozwu. Jego ostateczna treść w przypadku niemal każdego przedsiębiorcy jest inna ze względu na bardzo liczne naruszenia przepisów po stronie PFR, o których szerzej piszemy w tym artykule.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj